+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Wifi pro sklady a výrobní haly

Budujeme bezdrátové sítě pro sklady, které slouží pro připojení RFID terminálů, čteček čárových kódů a mobilních zařízení.

Řešení tvoří datová síť s bezdrátovými přístupovými body (access pointy, AP) s možností centrální správy. Pro provozovatele skladů zajišťujeme:

 • NÁVRH BEZDRÁTOVÉ WI-FI SÍTĚ
 • REALIZACI STRUKTUROVANÉ KABELÁŽE
 • KONFIGURACI VYSÍLACÍCH BODŮ (AP)

Věříme, že stabilní a unifikovaná síťová infrastruktura je důležitým předpokladem pro plynulý a bezpečný chod skladů a výrobních hal.

Poskytneme konzultace v projektové fázi nebo v průběhnu realizace. Vyřešíme instalaci wifi sítě u dokončené skladové haly.

Poptat wifi pro sklad

5 doporučení pro wifi ve skladu

1 tvořit návrh pro zaplněný sklad

Byť jsou nově vybudované haly otevřený prostor, kde śíření signálu nic nepřekáží, tak finální podoba už tak příznivá pro šíření signálu není. Je třeba mít na paměti vysoké ocelové konstrukce s uskladněným zbožím a při návrhu wifi sítě je zohlednit.

2 kde je to možné, použijte kabelové rozvody

Doporučujeme vybudováním kabelových nebo optických rozvodů všude, kde je to jen v rámci haly možné (k počítačům pro přijímaní zboží, tiskárnám, kamerám nebo výrobním strojům). Výrobní, skladové i jiné podpůrné aplikace vyžadují spolehlivý online přenos, takže doporučujeme kvalitní UTP kabeláž a spolehlivé aktivní prvky.

3 dostatečný počet vhodných AP a jednotné SSID sítě

Rozmístit a nakonfigurovat access pointy, nastavit jednotné SSID sítě, aby správně komunikovali mobilní čtečky čárových kódů, RFID čipů a průmyslových tabletů.


informace SSID sítě - název sítě Wi-Fi, který uživatelé v okolí uvidí v seznamu dostupných sítí (Service Set IDentifier)
Pro komunikaci s mobilními zařízeními se využívá standard Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz, 5 GHz a nově i Wi-Fi 6 (6E).

4 požadovat centrální management access pointů

Centrální správa může být realizovaná přes řídící prvek (AP Controller), které je umístěno v lokální síti. Druhou variantou řešení, je možnost správy přes cloud.

5 zajistit kvalitní připojení k internetu

Velmi často je skladový systém umístěn v cloudu a zde (jako u všech cloudových řešení) platí, že konektivita by měla být co nejspolehlivější. Kvalitní konektivita je nutná také pro správu AP v případě, že se využívá cloudový management.

Bezdrátová síť - od návrhu přes realizaci až po správu

Nejvíce pozitivních zkušeností máme s nasazování vysílacích prvků od společnosti MikroTik a RUCKUS.

Vytvořené sítě s využitím zařízení MikroTik nabízí:

  mail
 • vlastní lokální management pro správu
 • spolehlivé AP využivající MikroTik RouterOS
 • velmi dobrý poměr cena/výkon

Konfigurujeme systém CAPsMAN se kterým máme výborné zkušenosti a můžeme jej doporučit pro dlouhodobé spolehlivé provozování středně velké bezdrátové sítě.


informce CAPsMAN - systém společnosti MikroTik se souhrnými informacemi o access pointech a s centrálním řízením.

Dále používáme profesionální hardware od prověřených výrobců - CISCO, Aruba - HP, Ubiquiti, TP-LINK.

Kde jsme wifi sítě zprovoznili?

Bezdrátové sítě jsme zprovoznili např. pro společnost CALBUCO s.r.o. (provozovatel eshopu Grizly) v InParku Olomouc nebo výrobce hal Astron Buildings s.r.o.v Přerově.

Možnosti využití wifi se nabízí:

 • ve skladech a výrobních halách
 • v depech logistických společností
 • při rozšíření skladových prostor eshopů a to bez ohledu na velikost či odvětví.

Umíme vybudovat infrastrukturu, nastavit celý systém a dlouhodobě jej spolehlivě provozovat. Ať už jste eshop nebo výrobní firma a potřebujete vyřešit instalaci bezdrátové sítě, tak Vám rádi pomůžeme.

Poptat wifi pro halu

Naše služby

Nechte si zavolat