+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Routery, firewally a VPN

Máte maximálně zabezpečenu firemní síť proti hrozbám z internetu? Konfigurujeme routery a firewally a nastavujeme zabezpečené přístupy pro vzdálené připojení do firmy.router

Zaměřujeme se na:

 • NASTAVENÍ ROUTERŮ VYBRANÝCH ZNAČEK
 • KONFIGURACI FIREWALLU
 • VPN PRO VZDÁLENÝ PŘÍSTUP

Společně vyřešíme výběr vhodného firewallu, jeho nastavení a to včetně zabezpečeného přístupů zaměstnanců z terénu nebo z domova.

Zabezpečení sítě

Co je firewall?

Firewall je základní bezpečnostní prvek u počítačů připojených k síti s jehož pomocí:

  2můžeme nastavit pravidla síťového provozu a zakázat (nebo naopak povolit) různé druhy odchozí a příchozí síťové komunikace
  2zabránit síťovým útokům na počítač
  2nastavit sdílení internetového připojení mezi počítači nebo například při omezení používání internetu.

Potřebuji firewall?

Velmi zjednodušeně, pokud provozujete vlastní server, tak určitě ano.


info Většina domácích počítačů je firewallem chráněna, aniž o tom jejich uživatelé vědí (firewall se nachází v routerech a dalších síťových zařízeních).


V čem je Linux firewall unikátní?

Systém obsahuje vestavěný firewall iptables, který se automaticky stará o veškerý síťový provoz a podle přednastavených pravidel (respektive podle vámi předepsaných pravidel, pokud se je rozhodnete změnit) jej také spravuje a rozhoduje, co s jednotlivými pakety udělá.

Iptables je také jediným „pravým“ firewallem - ostatní aplikace, které se nazývají firewall jsou v drtivé většině pouze nástroje pro správné nastavení iptables.

Jaké firewall a routery konfigurujeme?

Specializujeme se řešení postavená na různých linuxových distribucích a routery MikroTik, TP-LINK a další. Jsme schopni vyřešit požadavky firem všech velikostí:

  1 Linux firewall - řešení je vhodné pro středně velkouvelkou firmu, která chce mít jistotu maximálního zabezpečení s širokými možnostmi dokonfigurace iptables.
  2 MikroTik - máme bohaté zkušenosti s konfigurací zařízení RouterBoard od výrobce MikroTik pro střední a menší firmy.
  3 TP-LINK, Zyxcel - jednodušší routery (s wifi) pro malé firmy a domácí použití.

Nastavení routeru

Naše služby

Nechte si zavolat