+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Zálohování

Hledáte informace k zálohování firemních dat nebo systému? Připravili jsem pro vás základní pravidla zálohování a obnovu firemních dat.zalohovani_server_cloud_compara

Získáte odpovědi na tyto dotazy:

 • PROČ ZÁLOHOVAT?
 • JAKÝ JE ROZDÍL MEZI ZÁLOHOVÁNÍM A ARCHIVACÍ?
 • JAKÉ ZVOLIT ŘEŠENÍ?

Nechte si od nás zpracovat konkrétní zálohovací systém. Zaměřujeme se na menší a střední firmy a věříme, že pomůžeme i Vám vybrat správné řešení.

Poptat zálohování

Proč data zálohujeme?

Odpověď je jednoduchá: Abychom je obnovili. Zálohování dat je tak jednou z nejdůležitějších činnosti a slouží pro opětné zajištění bezproblémového chodu firmy.


informce Zálohování se provádí pro případ hardwarového selhání počítače nebo serveru, softwaru nebo ztráty dat.

Jaký je rozdíl mezi zálohováním a archivací?

 • ZÁLOHOVÁNÍ - zálohovány jsou aktivní informace, které obsahují veškerá provozní data využívána ke každodennímu chodu firmy, jako jsou například živá konstrukční data, výrobní data, aktuální objednávky apod. Součástí zálohovacího procesu je kopírování klíčových firemních informací do úložiště, ať již lokálního či v cloudu. I po provedení zálohy data zůstávají v produkčním systému, takže pokud například dojde ke ztrátě zálohy, firma funguje dál – i když za zvýšeného rizika. Nicméně zálohu si může snadno vytvořit znovu.

 • ARCHIVACE - archivovaná data jsou jsou data starší či neaktuální o kterých firma ví, že je musí archivovat po určitou dobu, většinou z na základě regulačních požadavků či potřeby dohledávání starších informací obsažených například v podnikových e-mailech. Specializovaná archivační řešení typicky přemisťují informace určené k archivaci do úložišť, která jsou cenově výhodnější než v případě zálohování.

Zálohování není archivace a ani archivace není zálohování: zatímco zálohování vás kompletně vrátí tam, kde jste byli v okamžiku zálohy, archivace vám vrátí jen soubory a e-maily, které vznikly do okamžiku archivace, tj. teoreticky až do současnosti. Proto se doporučuje kombinovat oba přístupy.

Jak začít zálohovat?

1 Potřebujete vhodný hardware

Pro zálohování můžete pro začátek použít např.dostatečně velký externí disk. Pokud jste již větší organizace budete potřebovat vhodnou hardwarovou infrastrukturu v podobě NASu nebo diskováho pole.

2 Potřebujete vhodný software

Základní ochranu serveru můžete zajistit pomocí zálohací softwaru:

 • WINDOWS BACKUP - vestavěná součást serverového operačního systému Windows Serveru. Jedná se o rozumný začátek v případě, že firma dosud žádné zálohování neprovádí. Nejhorší ochrana je totiž žádná ochrana (při ztrátě dat není z čeho obnovovat)
 • (NE) PLACENÉ ŘEŠENÍ - v případě, že potřebujete pokročilejší funkce, existuje velká řada neplacených i placených řešení. My pracujeme se zejména se zálohovací software od firem Acronis a VEAAM.

V čem a jak pomáháme zákazníkům?

 1. Sejdeme se
  Sejdeme se a seznámíme se s vaším současným řešením IT. Ještě předtím byste si měli ujasnit odpovědi na následující dotazy:
  Jak by vaši společnost postihla nefunkční IT infrastruktura?
  Kolik minut / hodin / dní může váš business fungovat bez IT?
  O kolik minut / hodin / dní dat zpětně můžete přijít?
 2. Navrhneme
  Navrhneme nové řešení po hardwarové stránce (NAS, diskové pole) doporučíme software popř. virtualizaci, bude-li vhodná apod.
 3. Pomůžeme s nastavením a zprovozněním
  V případě, že jste dosud nezálohovali žádná data nebo k nám budete přecházet od jiného správce IT pomůžeme Vám s úpravou infrastruktury a navrhneme odpovídající řešení
 4. Gratulujeme, jste připraveni

Víme, že každá organizace i firma má mírně odlišné požadavky a rádi se vám budeme věnovat. Pokud uvažujete o nasazení zálohovacího softwaru pro servery, neváhejte a napište nám.

Poptat zprovoznění zálohování

Naše služby

Nechte si zavolat