+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Řešení vysoké dostupnosti

Provozujete aplikace jejichž nedostupnost výrazně ovlivňuje efektivitu firmy? Přicházíte kvůli výpadkům systémů o peníze nebo důvěru zákazníků?

Možná by vám pomohlo:

  • VYBUDOVAT IT INFRASTRUKTURU S VYSOKOU DOSTUPNOSTÍ
  • ZRYCHLIT OBNOVU DAT PO HAVÁRII
  • ZLEPŠIT CELKOVOU OCHRANU SYSTÉMŮ A DAT FIRMY

Řešení vysoké dostupnosti je velmi důležitým opatřením zejména tam, kde nefunkčnost kritických aplikací přímo ohrožuje chod podniku.

Nechte si od nás zpracovat konkrétní návrh.

Řešení vysoké dostupnosti

Proč chtít vysokou dostupnost služeb?

Zajištění nepřetržitého přístupu ke klíčovým aplikacím a službám bývá kritickým faktorem pro úspěch firmy. Případné výpadky provozu kritických aplikací (finanční systémy nebo řízení výroby) mohou generovat značné ztráty.
Vysokou dostupnost = High Availability (HA) je možné zajistit na úrovni aplikací, dat, serverů nebo fyzické infrastruktury.

Využívá se virtualizace

Díky této technologii je možné souběžně spouštět více virtuálních serverů najednou, s různými operačními systémy na jediném fyzickém serveru.

Co je cluster?

Cluster s vysokou dostupností (angl. High Availability cluster nebo Failover cluster) zajišťuje pomocí kombinace serverů nepřetržité poskytování nějaké služby a to i při výpadku jednoho serveru (nodu) ať už z důvodu hardwarové závady nebo plánované údržby.


lupaInfrastruktura s vysokou dostupností zajišťuje bezchybné fungování i pokud některý ze serverů najednou přestane fungovat.


Na úrovni IT infrastruktury se většinou jedná o replikaci dat v rámci diskových polí a vysokou dostupnost serverů ať už fyzických nebo virtuálních.

Kdy nás přizvat?

V případě, že vyhodnocení rizik směruje k požadavku na zajištění vysoké dostupnosti, neváhejte se na nás obrátit. Společně:

    2provedeme analýzu prostředí a požadavků na provoz kritických aplikací
    2navrhneme a nasadíme technicky i cenově optimální řešení HA
    2vyřešíme návaznost na zálohování dat a plány obnovy

S problematikou vysoké dostupnosti velmi těsně souvisí i zajištění dostupnosti aplikačních služeb a dat po rozsáhlém výpadku (katastrofě) infrastruktury - Disaster Recovery (DR).

Míří do středně velkých firem

Nejenom velké firmy - vývoj produktů HA dostal cenu na dosah i pro měnší a střední společnosti. Toto v kombinaci s nižšími náklady na infrastrukturu – široké pásmo, virtualizace serverů, mnoho poskytovatelů služeb – a výrazné zlepšení použitelnosti, činí HA dostupnou pro společnosti všech velikostí.

Náš přístup k řešení se opírá o vybrané technologie a odborné znalosti z dlouholeté praxe v prostředí IT.

Poptat řešení

Nový server

Dodáváme servery na míru od renomovaných výrobců, včetně operačních systémů, instalace a konfigurace, záložního zdroje.
Podívejte se na podrobnosti o serverových řešení.

Správa sítě

Spravujeme datové sítě a počítače ve firmách, které nemají vlastní správce sítě. Externí správa přináší výhody v podobě vyšší efektivity a finančních úspor.

Kamery

Pomůžeme vyřešit monitorování prostor. Dodáváme kamery a kamerové systémy včetně souvisejích služeb. Podívejte se na podrobnosti o kamerových řešení.

Naše služby

Nechte si zavolat