+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Řešení vysoké dostupnosti

Provozujete aplikace jejichž nedostupnost výrazně ovlivňuje efektivitu firmy? Přicházíte kvůli výpadkům systémů o peníze nebo důvěru zákazníků?

Pomáháme zajistit zejména:ikona_reseni_vysoke_dostupnosti

  • IT INFRASTRUKTURU S VYSOKOU DOSTUPNOSTÍ
  • ZRYCHLENÍ OBNOVY DAT PO HAVÁRII
  • ZLEPŠENÍ CELKOVÉ OCHRANY SYSTÉMŮ A DAT

Vytváříme řešení vysoké dostupnosti na úrovni serverové infrastruktury a systémů pro středně velké firmy.

Domluvte si konzultaci jejíchž výsledkem může být konkrétní návrh řešení.

Řešení vysoké dostupnosti

Proč chtít vysokou dostupnost služeb?

Zajištění nepřetržitého přístupu ke klíčovým aplikacím a službám bývá kritickým faktorem pro úspěch firmy. Případné výpadky provozu kritických aplikací (finanční systémy nebo řízení výroby) mohou generovat značné ztráty.
Vysokou dostupnost = High Availability (HA) je možné zajistit na úrovni aplikací, dat, serverů nebo fyzické infrastruktury.

Využívá se virtualizace

Díky této technologii je možné souběžně spouštět více virtuálních serverů najednou, s různými operačními systémy na jediném fyzickém serveru.

Co je cluster?

Cluster s vysokou dostupností (angl. High Availability cluster nebo Failover cluster) zajišťuje pomocí kombinace serverů nepřetržité poskytování nějaké služby a to i při výpadku jednoho serveru (nodu) ať už z důvodu hardwarové závady nebo plánované údržby.


lupaInfrastruktura s vysokou dostupností zajišťuje bezchybné fungování i pokud některý ze serverů najednou přestane fungovat.


Na úrovni IT infrastruktury se většinou jedná o replikaci dat v rámci diskových polí a vysokou dostupnost serverů ať už fyzických nebo virtuálních.

Kdy nás přizvat?

V případě, že vyhodnocení rizik směruje k požadavku na zajištění vysoké dostupnosti, neváhejte se na nás obrátit. Společně:

    2provedeme analýzu prostředí a požadavků na provoz kritických aplikací
    2navrhneme a nasadíme technicky i cenově optimální řešení HA
    2vyřešíme návaznost na zálohování dat a plány obnovy

S problematikou vysoké dostupnosti velmi těsně souvisí i zajištění dostupnosti aplikačních služeb a dat po rozsáhlém výpadku (katastrofě) infrastruktury - Disaster Recovery (DR).

Míří do středně velkých firem

Nejenom velké firmy - vývoj produktů HA dostal cenu na dosah i pro měnší a střední společnosti. Toto v kombinaci s nižšími náklady na infrastrukturu – široké pásmo, virtualizace serverů, mnoho poskytovatelů služeb – a výrazné zlepšení použitelnosti, činí HA dostupnou pro společnosti všech velikostí.

Náš přístup k řešení se opírá o vybrané technologie a odborné znalosti z dlouholeté praxe v prostředí IT.

Poptat řešení

Naše služby

Nechte si zavolat