+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Pravidlo 3-2-1 pro zálohování

Zlaté zálohovací pravidlo 3-2-1

Pravidlo 3-2-1 jinými slovy znamená, že byste měli mít:

  • 3 KOPIE NEBO VERZE
  • 2 RŮZNÁ MÉDIA
  • 1 ZÁLOHU MIMO PRACOVIŠTĚ

Proč právě 3 kopie, 2 místní na odlišných médiích a 1 externí?

trojka3 KOPIE NEBO VERZE DAT

Budete-li mít k dispozici tři různé verze dat uložených z různých časových období, můžete si být téměř jisti, že svá data při havárii či kybernetickém útoku nepřijdete a podaří se je obnovit.

Jako první kopie se počítají data uložená v PC nebo na serveru. Druhou kopii tvoří prvotní záloha obvykle prováděna na lokální úložiště. Třetí kopii mohou tvořit zálohovaná data uložena mimo provozovnu např. na páskách nebo v cloudovém úložišti.

dvojkaUKLÁDAT NA 2 RŮZNÁ MÉDIA

Lokální záloha je nejjednodušším a nejrychlejším způsobem jakým data zálohovat. Zároveň k nim máte pohodlný přístup pro případnou obnovu. Nevýhodou je, že můžete čelit incidentům a událostem, jako je krádež, živelná pohroma atp.

Neměli byste proto ukládat dvě kopie jednoho dokumentu na stejné médium. V případě, že provádíte zálohy dokumentů na stejný disk, jako je uložen originální soubor, tak při ztrátě či selhání disku přijdete o oba soubory (originál i zálohovaná data).

Z tohoto důvodu je nutné mít důležitá data zálohována na jiném médiu než původní soubor.

jednickaMÍT 1 ZÁLOHU MIMO PRACOVIŠTĚ

V případě, že selže server a zároveň lokální úložiště, je jedna záloha mimo firmu jedinou záchranou, jak obnovit ztracená data.

Fyzicky by se tento zálohovací server měl nacházet na zcela jiném místě, než je sídlo firmy nebo vaše kancelář. Ideální řešení je již zmíněná cloudová záloha.

V případě, že potřebujete nastavit zálohování podle pravidla 3-2-1 neváhejte se na nás obrátit.

Nastavení zálohování

Naše služby

Nechte si zavolat