+420 588 000 400 obchod@compara.cz

Jak řešit zpoplatnění emailu na Googlu?

Od června ukončí firma Google možnost bezplatného používání emailových schránek pod firemní doménou. Pokud tyto služby využíváte a nic neprovedete, nebudou po tomto datu vaše emailové schránky funkční.

Co se tedy přesně stane?

Konkrétně 1. 6. 2022 zpoplatní firma Google emailové schránky pod vlastní doménou. V případě, že nic nezměníte, nebudete moci po tomto datu přijímat a odesílat emaily. Z emailových schránek půjde pouze stáhnout jejich obsah.
Pojďme se společně podívat na možnosti řešení:

1. Začít platit firmě Google požadované poplatky

Podle aktuálního ceníku Google Workspace se platí za emaily pod doménou vaší organizace minimálně 4,68 € (asi 120,- Kč) za emailový účet., Tuto platbu si Google bude inkasovat z platební karty, jejíž zadání Google při přechodu na placenou verzi vyžaduje.
V případě, že máte zájem o nastavení Google Workspace, jsme schopni jej pro vás realizovat. Jedná se o jednorázový placený úkon dle našeho standardního ceníku služeb.

2. Zajistíme provoz emailových schránek u nás

Na naší infrastruktuře a pod vaší doménou v ceně 100,- Kč měsíčně za emailový účet.
Nastavíme vše potřebné a případně můžeme převést původní emaily z Google účtu. V tomto případě je opět třeba počítat s jednorázovými náklady na založení a nastavení služby dle ceníku.

3. Převést schránky na jinou službu

V tuto chvíli je stále možné využít bezplatnou službu Seznamu nebo zpoplatněné služby Microsoftu a migrovat své schránky k nim a to spolu s přesměrováním své domény.
Přesměrování domény i případně převedení původních emailů jsme opět schopni zajistit. I v tomto případě se jedná o jednorázový úkon, která je zpoplatněn dle ceníku.

Vzhledem k očekávanému velkému množství požadavků, nás prosím kontaktujte, co nejdříve:

Následně se Vám ozveme a domluvíme se na vybraném postupu.

Naše služby

Nechte si zavolat